Daikin Klima Power Işığı Yanıp Sönüyor

Daikin klima power ışığı yanıp sönüyor sorunu klima kullanıcıları için oldukça hassas konular içinde yer almaktadır. Power ışığının yanıp sönmesi arıza durumunun olması yanında aynı zamanda bir arızadan kaynaklı herhangi bir durum olmadığının göstergesi de olabilir. Doğru yöntem ve teknikle klimalarınızın probleminin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Gereken kontrolleri gözden geçirerek herhangi bir sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Daikin Klima Power Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Daikin klima Power ışığı yanıp sönüyor sorunu;

  • Öncelikle klimanın hava filtresi kontrol edilmelidir. Hava filtresinin kirli olması durumunda power ışığı yanıp söner. Hava filtresi temizliği oldukça hassas bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde parçadan kaynaklı yeni bir arızanın gündeme gelmesini istemezsiniz.
  • İç ve dış ünitede bulunan hava giriş çıkışlarında buluna herhangi bir tıkanıklık söz konusu olduğunda sorunun giderilmesi gerekir aksi takdirde arızaya düşer.
  • İç üniteleri aynı işletim sistemine bağlayarak durumun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.
  • Belirttiğimiz durumlar yerine getirildiğinde klimanın yeniden çalıştırılması durumunda herhangi ışık yanıp sönmüyorsa bu bir arıza değildir.
  • Klimalar hakkında herhangi bir tecrübeniz yoksa lütfen yetkili servis ile iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45