Baymak Klima P6 Arızası

Baymak Klima P6 Arızası klimanızın filtresiyle ilgili sorunu sizlere bildirmektedir. İç ünitede bulunan filtre, klimanıza girecek yabancı cisimlerden parçaları korumaktadır. Zaman içinde tozlanması, filtreye tozların yapışarak bir tabaka oluşturması normal bir durumdur. O yüzden klima filtreleri sıklıkla temizlenmeli ve hava akışının rahat olması sağlanmalıdır. Üstelik bu tozların zamanla mikrop ve bakteri oluşumuna neden olacağı da unutulmamalıdır. Klima her üflediğinde bu sağlıksız havanın kişilerin teneffüs etmesine neden olacaktır.

Ayrıca kötü bir koku da ortama yayılabilmektedir. Bütün bunlara önlem almak için filtre temizlikleri belli aralıklarla yapılmalıdır. Filtrenin nasıl çıkarıldığı konusunda bilginiz yoksa servis yardımı almalısınız. P6 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Filtre tıkanıklığı olmuş olabilir.
  • Filtre temiz olduğu halde sorun devam ediyorsa cihazın iç aksanlarında tozlanma olabilir. Bakım yapılması gerekir.

Baymak Klima P6 Arızası ile karşılaşanlar klimalarının genel temizliklerini yaptığı halde sorunun devam etmesi durumunda servis yardımı almalıdır. Baymak Klima Servisinden randevu talep ederek bakım hizmeti almalısınız. Yapılacak bakımlarda sorunun asıl nedeni de ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45