Klima 5 Dakika Çalışıp Duruyor

Klima 5 dakika çalışıp duruyor sorunu mevcut ise, belirtilen sorunun sebebi her zaman voltajlar olabilir. Kondaktör ayaklarının takılı olmasından dolayı da meydana gelmiş olması mümkündür. Birçok sebebe bağlı olabileceği gibi aynı zamanda gazın eksik veya fazla olması da sorun oluşumuna sebebiyet verir. Birçok konuda belirlenen detaylar ise aşağıda yer verilmiştir.

Klima 5 Dakika Çalışıp Durma Sorununa Çözüm

Klima 5 dakika çalışıp duruyor ise durumun esas sebebi birden fazla nedenden dolayı olabilir. Bu sebeple de öncelikle aşağıda sıralanan sebeplere dikkat etmek gerekir,

  • Kontaktör ayakları takılı olması önemlidir, sorun kontaktör değişimi ile düzelmektedir
  • Start rölesinde problem olması unutulmamalıdır,
  • Start kapasitöründe problem olma ihtimali yüksektir,
  • Termik arızalı olma imkanı mevcuttur.

Yukarıda verilenler dahilinde herhangi bir çözüm oluşmaz ise yetkili servisi aramalısınız. Herhangi bir müdahalede bulunmanız pek doğru değildir. Profesyonel bir yardım ile kısa sürede istediğiniz şekilde çalışacaktır. Bu sebeple de uzman görene kadar kendi kendinize müdahaleden kaçınılması her zaman önemlidir.

One thought on “Klima 5 Dakika Çalışıp Duruyor

  1. Klimamız belirli aralıklarla çalışıp durmaya başladığında, bu durumun termostatla ilgili bir sorun olduğunu düşündük. Servis geldiğinde termostatı kontrol ettiler ve gerçekten de termostatın sıcaklık algılamada sorun yaşadığını gördüler. Yeni bir termostat takıldıktan sonra klima normal çalışma düzenine geri döndü. Eğer klimanız benzer şekilde davranıyorsa, termostatı kontrol ettirmenizi öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45