Vestel Klima Er 06 Hatası ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Vestel klima er 06 hatası sorunu ile kişiler kimi zaman karşılaşabiliyor. Böyle durumlarda ise bu hata kodunun ne anlama geldiğini bilmek gerekiyor. Vestel klimalarda görülen er 06 hatası için bazı kontrollerin yapılması gerekiyor. Böylelikle sorunun neyden kaynaklandığı kısa süre içinde anlaşılacaktır. Daha sonra ise çözüm yollarına başvurarak problemin ortadan kalkması sağlanacaktır.

Vestel Klima Er 06 Hatası Neden Olur?

Vestel klima er 06 hatası:

 • Vestel klima er 06 hatası iç ünite ve dış ünite arasındaki haberleşmede sorun olduğu anlamına gelmektedir.
 • Böyle bir durumda ise klima sağlıklı bir şekilde çalışmayacaktır.
 • Topraklanma yok ise ya da yeteri kadar çalışmıyor ise böyle bir sorun ile karşılaşılabilir.
 • İç ünite ile dış ünitenin üretim tarihlerinin farklı olması
 • Kablolar arasında temassızlık olması
 • Kabloların doğru açılması için parazit gidericiler bulunmaktadır. Eğer bu bulunmuyor ise er 06 hata kodu ile karşılaşılabilir.

Vestel klimanızda er 06 hata kodu gördüğünüz zaman gerekli kontrollerin yapılması için yetkili servisi aramanız gerekmektedir.

3 thoughts on “Vestel Klima Er 06 Hatası ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

 1. Vestel klimamız ‘ER 06’ hatası verdiğinde, hata kodunun fan motoru arızasından kaynaklandığını öğrendik. Servis teknisyeni motorun yenisiyle değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Motor değişimi sonrası klima eski performansına kavuştu. Klima kullanıcılarına önerim, gürültü ve verim düşüklüğü gibi belirtiler fark ederlerse, durumu ciddiye almaları.

  1. Benim klimamda da aynı problem var, akşam saat 19:00 dan sonra ER06 hatasi veriyor sabaha kadar sürüyor, voltaj düşük olsa aynı klimadan salonda da var, onda hiçbir problem yok, dış ünite kartı değişti ama sorun devam ediyor, nasıl çözülür acaba?

   1. Melih bey benim klimada ayni sizin arza gibi akşam 8den sonra er 06 kod hatasi veriyor günduzde sorunsuz çalişiyor servis bakti diş ünite kartindan dedi değiştirdiler sifir takildi arza yine ayni siz caresini buldunuzmu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45