Arçelik Klima Ch Hatası

Arçelik Klima Ch Hatası kişilerin sıklıkla karşısına gelebilir. Bu hata kodu cihazınıza gelen voltajın az ya da çok olduğunu sizlere bildirmektedir. Genellikle elektrik kesintilerinden sonra bu arıza kodu ile karşılaşabilirsiniz. Ani kesilen elektrikler ilk geldiği zaman farklı voltaja sahip olabilir. Bu sorunu engellemek için klimanızda ayrı sigorta kullanabilirsiniz. Böylelikle onu düşük ya da yüksek voltajlardan korumuş olursunuz.

Klimalarınız yaz ve kış aylarında devamlı kullanılan iklimlendirme cihazları arasında bulunmaktadır. Zaman içinde bazı sıkıntılarla karşılaşıyor olmanız da oldukça doğaldır. Bunu önlemek için klimanızın düzenli bakımının yapılması gerekir. Klimanız karşılaştığı arızaları Ch kodu ile sizlere bildirir. Bunların anlamları şöyledir:

  • Ch0 açık devre problemini gösterir.
  • Ch1 kısa devre yaptı demektir.
  • Ch2 görüntü paneli bozuk anlamına gelir.
  • Ch4 tahliye havası sensörü arızası demektir.

Arçelik Klima Ch Hatası ile karşılaşanlar hemen servis yardımı almalıdır. Arçelik Klima Servisi teknik elemanları hatanın hangi parçadan kaynaklandığını tespit ederek giderecektir. Yapılacak bakımlar ve parça değişimi ile klimanız ilk günkü performansında çalışacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45