Klima Otomatik Olarak Durmuyor

Klima otomatik olarak durmuyor ise bu durum çeşitli arızalanmadan kaynaklanmaktadır. Öncelikle belirtilerin ortaya çıkmasındaki en büyük sebep Inverter özellikteki cihazlarda mevcuttur. Bu sebeple de bazı zamanlarda otomatik olarak çalışma sağlayarak durmayan cihazda çalışma performansında düşüş gözlemlenir. Bu sebeple de düşüş yaşaması ile zamanla bozulma eğilimine kadar varır.

Klima Otomatik Olarak Durmadığında Neler Yapılmalı?

Klima otomatik olarak durmuyor ise bu durumun en önemli sebeplerinden biri de hava sıcaklığının düşük olması veya gerekenden yüksek olmasıdır. Soğuk havalarda veya sıcak havalarda Inverter klimalar çalışmaya devam ederek ortamın ısı durumuna göre çalışmaya devam eder. Bu sebeple de otomatik olarak duracağı zamanı bilir. Otomatik durmama sebepleri ise filtre kısmında tıkanıklık ve cihaz gösterge kısmında bozulmadan dolayı kaynaklanır. Öncelikle yapılması gereken

  • Muhtemel olarak uyku durumuna geçen klimanızın uyku modundan çıkması için ayarlama yapılması gerekir.
  • Klima kumanda ekranın sağ tarafında görülen köşeli üçgen sembole basmanız durumunda bu şekilde klimanın kaç sat uyku modunda kalacağını görmüş olursunuz.

Yukarıda mevcut olan aşamaları yapmanı durumunda eğer halen çalışmama durumu mevcut ise, bu durum karşılık teknik servisi aramanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45