Klima Sıcak Üflemiyor – Soğuk Üflüyor

Klima Soğuk Üflüyor Sıcak Üflemiyor

Klima sıcak üflemiyor soğuk üflüyor sorunu, klimanın sıcak moda geçmediğini göstermektedir. Bununa ilgili öncelikle dış etkenlerin kontrol edilmesi gerebilir. Pencere ve kapıların açık kalması, klimanın yeterli derecede ısıtma yapmasına engel olabilmektedir. Klimanın bulunduğu oda kapalı tutularak, sıcaklığın yükselip yükselmediğini kontrol etmek gerekebilir. Klimanın ısıtma moduna yeni geçirilmiş olması da yeterli sıcak üflemeyi yapmamasında etkilidir. Belli bir süre bekleyerek, sıcaklığın artışına bakılabilmektedir.

Hava sıcaklığının çok düşük olması, klimaların çalışma prensibi gereği, ısının etkisinin düşük olmasına neden olur. Bu dış etkenlerle ilgili durumlar ortadan kaldırıldığında, sıcaklık hala düşükse, klimada sorun olabileceği düşünülebilir.

Klimanın Sıcak Modundayken Soğuk Üflemesinin Nedenleri ve Çözümleri

Klima sıcak üflemiyor soğuk üflüyor durumu söz konusu olduğunda, klimanın ön kısmındaki hava filtresinde sorun olma ihtimali değerlendirilmelidir. Filtre kirli olduğunda, klima yeterli ısıtmayı yapmaz.

. Filtre temizliği, filtrenin klima üzerindeki yerine ve modeline göre yapılır.

. Filtrede biriken tozlar, elektrik süpürgesiyle temizlenebilir.

. Klima Ilık suda yıkanmak istendiğinde, nemin vereceği kokunun oluşmaması için, gölgede kurutulmalıdır. Kurutma işlemi sonrasında filtre tekrar yerine takılır.

Ortam sıcaklığı 0 dereceye yaklaştığında, klimanın dış ünitesinde buzlanmayı eritmek için kesintili çalışıp çalışmadığı, filtre temizliği öncesinde klimada kontrol edilebilecek noktalardandır.

4 thoughts on “Klima Sıcak Üflemiyor – Soğuk Üflüyor

  1. Merhaba, ben de klimam sıcak üflemiyor sorunu yaşayanlardanım. Çözüm bulan var mı acaba? Donuyoruz burada

  2. Aynı sorun bende de var. Klima sadece soğuk havayı üflüyor, ısıtmıyor. Bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

  3. Klimam da aynı sorunu yaşıyorum. Soğuk günlerde gerçekten zor durumda kalıyoruz.

  4. Klima sadece soğuk üfleme yapıyor, ısınmıyor. Bu sorunu çözenler var mı?

Comments are closed.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45