Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor sorunu kış günlerinde yaşanan ve kişilere mağduriyet veren bir durumdur. Klimanızın bütün ayarlamalarını yapmanıza rağmen sıcak hava üflememesinde bazı nedenler ya da arızalar söz konusu olabilir. Öncelikle klimayı ısıtma moduna ayarlamalısınız. Isı derecesini de ayarlayarak bir müddet beklemelisiniz. Klimanız soğuk kış günlerinde öncelikle dış ünitedeki buzlanmayı gidermesi gerekir. Bunun için bir müddet çalışması sonra sıcak havayı size üflemesi söz konusudur.

Belli bir zaman geçmesine rağmen hala sıcak hava üflemesi yoksa ya da çok azsa bunun birçok nedeni olabilir. Bazı parçaların eskimesinden başka klima aksanlarında oluşan tozlar ve kirler de üfleme yapmamasına etkendir.

Arçelik klima sıcak üflemiyor nedenleri şunlar olabilir:

 • Klimanın önünde bazı eşyalar olabilir. Klima üfleme yapsa bile siz fark etmiyor olabilirsiniz.
 • Filtresi tıkanmış olabilir.
 • Klima kışlık mod ayarı yanlış yapılmış olabilir.
 • Kompresör arıza yapmış olabilir.
 • Sensör arızası oluşmuş olabilir.
 • Gazı bitmiş olabilir.
 • Klima iç ünite kanallarında açılma sorunu yaşanıyor olabilir.

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor sorunu yaşayanlar bu duruma kesin çözüm sunulması için servis yardımı almalıdır. Arçelik Klima Servisi yardımı alınarak gerekli incelemeler yapılmalıdır.

7 thoughts on “Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor

 1. Arçelik klimam sıcak üflemiyor. Dış ünite çalışıyor ama iç ünite hiç ısıtmıyor.

 2. Arçelik klimam ısıtıyor ama çok az ısıtıyor. Sıcak ayarı 25 derece olmasına rağmen oda sıcaklığı 20 dereceyi geçmiyor.

 3. Arçelik klimam sıcak üflüyor ama üflediği hava sıcak değil. Sanki ılık hava üflüyor gibi.

 4. Dış ünite çalışıyor ama iç ünite hiç ısıtmıyor. Dün geceden beri ısıtmıyor.

 5. Evimizin kliması bir türlü sıcak üflememeye başladı. Servis çağırdık, baktıklarında dış ünitenin fan motorunun bozulduğunu söylediler. Motorun değiştirilmesi gerekiyordu ve malzeme temin edilmesi biraz zaman aldı. Kışın klima ile ısıtma yapacaklar, mutlaka kış öncesi bir kontrol yaptırın ki böyle sorunlarla karşılaşmayın.

 6. Arçelik klimamız sıcak modda çalışmıyor, sadece soğuk üflüyordu. Bu durumda servis çağırdık, sorunun dış ünitenin sıcaklık sensöründe olduğunu öğrendik. Sensör değiştirildi ve klima tekrar sıcak üflemeye başladı. Klima bakımlarının yıllık yapılması gerektiğini unutmamak lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45