Baymak Klima P5 Hatası

Baymak Klima P5 Hatası, dış ünite kondenser sıcaklığı olması gerekenden yüksek ya da düşük olduğu zamanlarda bu arıza ortaya çıkmaktadır. Klimada bulunan kondenser, ortama soğuk hava vermek için kullanılan ısı değişimi elemanıdır. İklimlendirme cihazlarında soğutma işlemini yerine getirmektedir. Bu parçanın fazla ısınması ya da donması bazı sorunlara neden olmaktadır.

Bu sorunlar klima ekranında sizlere P5 arızası ile kendini göstermektedir. Klima arıza kodlarını dikkate alarak giderilmesi konusunda yardım almanız gerekmektedir. P5 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Kondenser fanı arıza yapmış olabilir.
  • Dış üniteden iç üniteye ulaşan borularda sıkıntılar yaşanıyor olabilir.
  • Klima gazında bitme olabilir.

Baymak Klima P5 Hatası görenler servisi arayarak yardım talep etmelidir. Çünkü bu hata kodunun düzelmemesi durumunda klimanız çalışmayacaktır. Özellikle yaz günlerinde serin hava üfleme problemi yaşayacaksınız. Baymak Klima Servisi kişilerin ihtiyacı olduğu her zaman onların yanındadır. İşinde uzman teknik personellerden yardım alarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle de klimalarınızı uzun süre sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45