Baymak Klima P7 Arızası

Baymak klima P7 arızası ile karşılaşmanız halinde klimanızın dış ünitesinde meydana gelen bir sorun olduğu düşünülür. Dış ünitede bulunan deşarj sıcaklığının rutinde olması gereken sıcaklık ayarından daha yüksek olması bu sorunun ortaya çıkmasında başlıca sebep olarak bilinir.

Klimalar hassas elektronik cihazlar oldukları için zaman zaman kendilerini koruma altına almak için olası bir sorun halinde hata vererek kendilerini korumaya alırlar. P7 arızası da klimanızın kendini korumaya aldığı bir arıza türü olarak bilinir.

Baymak Klima P7 Arızası Nasıl Giderilir?

Baymak klima p7 arızası ile karşılaşmış olmanız çoğunlukla kendi kendinize çözüme ulaşamayacağınız bir sorun ile karşılaştığınız anlamına gelir. Klimanıza çok daha ağır hasarlar vermemek için yapmanız gereken en mantıklı yol yetkili servisten yardım talebinde bulunmak olacaktır.

Servis gelene kadar;

  • Klimanızın elektrik ile olan bağlantısını keserek klimanızı koruma altına almalısınız.
  • Klimanızda bulunan iç ve dış ünitedeki görünür kirleri ve tozları temizlemelisiniz.
  • Klimalarda p7 arızası, arızalardan önce olası arızaları önlemek için gelmiş bir hata kodu da olabilir. Bir nevi arızanın ön habercisi olan bu hata kodu dikkatli olunması gerektiği hususunda kullanıcıları uyarır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45