Beko Klima Dış Ünite Su Akıtıyor

Beko klima dış ünite su akıtıyor sorunu cihazın buz eritmesinden dolayı yaşanıyor olabilir. Klimanızın dış ünitesi soğuk ortamda bulunmaktadır. Klima ısıtma modunda çalıştığı zaman oluşan buzlanmayı eritme çabasına girecektir. Bunun adına defrost özelliği denilmektedir. Buz erirken su akıtması normal bir durumdur. Ama gürültülü çalışması ve klima kapalıyken bile su akıtma sorunu yaşanması bazı problemler yaşanıyor anlamına gelmektedir.

Bunların incelenmesi ve nedenlerinin belirlenmesi gerekir. Bu konuda servis yardımı almak şarttır. Eğer uzun zamandan beri klimanıza bakım yaptırmadıysanız bazı problemler yaşıyor olabilirsiniz.

Bunun nedenleri şunlar olabilir;

  • Dış ortamda bulunan borular hasar görmüş olabilir.
  • Dış ünitede bulunan parçalar sorun yapmış olabilir.

Beko klima dış ünite su akıtıyor sorunun incelenmesi, gerekli bakımların yapılması ve aksaklıkların giderilmesi konusu uzun ömürlü klimalar için oldukça önemlidir. Dış ortamdaki sıcak ve soğuk gaz borularının incelenmesi gerekir. Bunların sıcak ve soğuk etkenlerden dolayı zarar görmesi söz konusu olabilir. Gerekli incelemenin yapılması için Beko Klima Servisi yardımı alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45