Bosch Klima E1 Hatası

Bosch klima E1 hatası klimanın ön yüzünde bulunan ısı sensörlerinde oluşan kısa devre problemidir. Bu arızanın ortaya çıkma sebebi ise ortamın içindeki sıcaklığın değişken olmasıdır. Sensörlerin görevi oda sıcaklığını algılamak ve verilen komutları yerine getirerek gerekli havayı dışarıya üflemektedir. Eğer ki bu sensörlerde bir hata oluşursa verilen komutlar yerine getirilememektedir. Sensörlerde arıza meydana geldiği ısı algılayıcıları görevini yerine getirememektedir ve ortamı gereğinden fazla soğutmakta ya da ısıtmaktadır.

Isı algılayıcıların yaptığı yanlış hesaplamalar sonucunda elektronik devrelere aşırı yüklenme olmakta ve bunun sonucunda da kısa devre meydana gelmektedir.

E1 hatası gelişme nedenleri ise şunlara bağlı olmaktadır.

  • Isı sensörlerinde kısa devre meydana gelmiş olabilir.
  • Isı algılayıcılarında sorun oluşmuş olabilir.

Bosch klima E1 hatası sebeplerinin tespiti için Bosch Klima Servisinden destek alınması gereklidir. Arızaların tespiti yapılmalı ve meydana gelen sorun çözülmelidir. Arızalanan parçalar yenileri ile değiştirilir. Bunun sonucunda da klima eski verimli çalışmasını sürdürmektedir. Bosch Klima Servisi 7 gün 24 saat boyunca müşterilerine hizmet vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45