Bosch Klima P4 Hatası

Bosch Klima P4 Hatası iç üniteyle ilgili bir sorunu sizlere bildirmektedir. İç ünite buharlaşma ısısı düşük ya da yüksekse kompresör koruma özelliğini otomatik olarak etkin hale getirmektedir. Şöyle de ifade edebiliriz: iç ünite sıcaklığı normalin altında olursa kompresör kendini korumaya almakta ve akranda da P4 hatası ortaya çıkmaktadır. Klimanın içindeki gaz kompresör yardımı ile sıkıştırılarak sıcak ya da soğuk hava elde edilmekte ve dışarıya üfleme yapılmaktadır. Kompresör kendini korumaya alırsa klimanız ısıtma ve soğutma yapmayacaktır.

Bu durumda klimanızın çalışması da söz konusu olmayacaktır. Yukarıda anlattığımız durumun tam tersi de olursa yine aynı sorunla karşılaşmanız mümkündür.

Yani sıcaklığın fazla olmasında da kompresör kendini korumaya almakta ve P4 hatası ortaya çıkmaktadır. Bunun nedenleri şunlar olabilir:

  • İç ünite parçaları iş görmüyor olabilir.
  • Kompresör arıza yapmış olabilir.
  • Klima gazı bitmiş olabilir.

Bosch Klima P4 Hatası görüldüğünde servis yardımı alınmalıdır. Bosch Klima Servisi iç ve dış üniteyi inceleyerek gerekli bakımları yapacaktır. Kompresöre bakım yapmak ve tamir edilmesi yoluyla sorun giderilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

Call Now Button444 78 56
4445545.com 444 55 45