Daikin Klima A9 Hatası

Daikin klima a9 hatası sorunu, klimaların dijital led ekranında gözün kodlar bazen bir arıza durumunun habercisi olabiliyor. Klimaların arıza verip vermediğini kodlar vasıtasıyla anlayabilir. A9 hatası da bu kodlardan biridir. Öncelikle hatanın çözümüne yönelmeden arızanın tespiti doğru bir şekilde yapılmalı. Aksi takdirde arızayı bilmeden herhangi bir çözüm yolu bulmanız imkansızlaşır. Bilinçli bir tüketici olarak klimanızın nasıl çalıştığını işlevini en iyi şekilde öğrenmeniz gerekir. Böylece klimaya dair herhangi bir sorun olduğunda tek başınıza çözemeseniz bile yetkili servis aracılığıyla bu sorunu giderebilirsiniz.

Daikin Klima A9 Hatası Çözümü

Daikin klima a9 hatası çözümü;

  • İç ünitede elektronik genleşme vanasına dair sorunların olduğu anlamına gelir. Bu durumda klima hakkında herhangi bir bilginiz yoksa mutlaka yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.
  • İç ünite elektronik genleşme hareket vanasının tamir edilebilme gibi bir durumu varsa tamir edilebilir. Fakat böyle bir durum söz konusu değilse doğrudan yedek parça ile değiştirmek gerekir.
  • Yetkili servis tarafından yönlendirilen teknisyen durumun farkında olarak iç ünitedeki genleşme vanasını değiştirir.
  • Klimaya reset atılır ve birtakım kodlar girilerek klima yenden kapatılıp açılır. Böylece klimaya dair a9 hatası çözülecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45