Daikin Klima Beyaz Işık Yanıyor

Daikin klima beyaz ışık yanıyor sorunu, klima kullanıcıları için önemli sorunları da beraberinde getiriyor. Klima kullanım sırasında beyaz ışığı uzun süre yanıyorsa, beklenmeyen davranışlardan dolayı doğru şekilde çalışmayabilir. Klima kumandası üzerinde bulunan tuşlarla sık sık oynanması sonucunda da bu etkiler gözlemlenebilir. Klimanızın arıza verip vermediğini aşağıda belirteceğimiz maddeleri takip ederek teşhisi koyabilirsiniz. Gelin birlikte nedenlerine ve çözüm yollarına bakalım.

Daikin Klima Beyaz Işık Yanıyor Çözümü

Daikin beyaz ışık yanıyor sorunu her klima kullanıcısının problemi hâline geliyor. Aşağıdaki çözümleri sırasıyla denemeniz durumunda problem çözülecektir. Bu konuda herhangi bir tecrübeniz yoksa lütfen cihazınızın yetkili servisine başvurunuz.

  • Klimanın hava filtresi kontrol edilmeli, filtre kirli ise temizliği yapılmalıdır. Cihazı yeniden deneyerek sorunun çözülüp çözülmediği gözlenmeli.
  • İçte ve dışta bulunan hava giriş üniteleri kontrol edilmeli, tıkanma gibi bir şey söz konusuysa mutlaka giderilmelidir.
  • Soğutucu kapatılmalı.
  • Çoklu bir sistemi içerisinde barındırıyorsa iç ünitelerin tümünde bağlantıların ve modların aynı olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Bilinçli hareket etmeme durumunda büyük sorunları da beraberinde getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45