Daikin Klima C9 Arızası

Daikin klima c9 arızası sorunu birçok klima kullanıcıları için sorun haline gelmektedir. Hataların çözümünde genelde reset atma işlemine başvurulur. Servis çağırmadan önce yapılması gereken alternatif çözümler mevcuttur. Eğer ki klimanız bu hatadan dolayı sinyal veriyorsa hava akışından kaynaklı termistörün arızalı olduğunun göstergesidir. Klimanın hata sorunlarına ve çözümlerine dair herhangi bir bilginiz yoksa yetkili servis ile iletişime geçmenizi öneririz. Elbette ki arıza durumları modele göre farklılık gösterebilmektedir. Çözümleri ve kodları da farklıdır.

Daikin Klima C9 Arızası Problemi

Daikin klima c9 arızası çözümü göründüğü kadar basit bir problem değildir.

  • Hava akışındaki yolların temizliğinden emin olunmalıdır. Hava akışı yolları titiz ve nazik bir şekilde temizlenmelidir. Aylık periyotlar ile temizlenmeyen klimalarda bu problemin ortaya çıkması normaldir.
  • Termistörün arızalı olup olmadığından emin olunmalıdır. İç yapısında bulunan termistör onarılmalıdır ya da yedek parçası ile değiştirilmelidir.
  • Cihaz tekrar açılıp kapatılınca ya da cihazın çalışın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Klima hakkında tecrübeniz yoksa mutlaka yetkili servisle iletişime geçiniz.
  • Kodları girebileceğiniz ürünler; Beko hata kodları, Arçelik hata kodları, LG hata kodları, Bosch hata kodları, Vestel hata kodları, Mitsubishi hata kodları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45