Daikin Klima Mavi Işık Yanıyor

Daikin klima mavi ışık yanıyor sorunu kullanıcı kaynaklı ya da klimanın herhangi bir sebepten dolayı darbe alması sonucunda bu arızalar gözlemlenebilir. Elbette ki bu sorunlar sadece kullanıcısından ya da aldığı darbeden kaynaklı olmayabilir. Başka sebeplerin de olabileceğinin göstergesidir.

Daikin Klima Mavi Işık Yanıyor Sorunun Çözümleri

Daikin klima mavi ışık yanıyor sorunu klima kullanıcılarının en çok şikâyet ettiği konulardan biridir. Klimaların hassas makineler olması, kullanıcısının klima kullanımı hakkında ön bilgilerinin olmaması durumunda klima kumandasıyla yapılabilecek tüm işlemler klimaya zarar verebilir.

  • Klimanın iç ve dış temizliğin yapılmaması durumunda da beyaz ışık hatası verebilir. Bu durumda klimanıza gereken özeni gösterip temizlemenizi tavsiye ederiz.
  • Klimanın hava filtresi kontrol edilmeli, filtre kirli ise temizliği yapılmalıdır. Cihazı yeniden deneyerek sorunun çözülüp çözülmediği gözlenmeli.
  • Klima gazının beklenen düzeyin altında ya da üzerinde olması klimanın mavi ışık yakmasındaki engellerden biridir. Bu durumda gaz kontrollerinin yapılmasını öneririz.
  • İçte ve dışta bulunan hava giriş üniteleri kontrol edilmeli, tıkanma gibi bir şey söz konusuysa mutlaka giderilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45