Demirdöküm Klima P4 Arızası

Demirdöküm Klima P4 Arızası iç ünite evaporatör sıcaklığının çok yüksek ya da düşük sıcaklıkta olduğunu göstermektedir. Sıcaklık dengeli bir şekilde olmadığından dolayı kompresör kendini otomatik olarak korumaya almaktadır. Evaporatörün aşırı ısınması ya da sıcaklığının çok düşük olması farklı nedenlerden kaynaklanabilmektedir.

Kullanıcı klimada p4 ile karşılaştığı zaman klimayı kapatıp 10 – 15 saniye beklemeli ve tekrardan çalıştırmalıdır. Sorun hala devam ediyorsa Klima Servisi desteği almak gerekir.

Demirdöküm klima P 4 arızası şu nedenlere bağlı olarak gelişebilir;

  • Borular tıkanmış olabilir. Kullanıma bağlı olarak zamanla gelişen kirlenmelerden dolayı borularda ve kanatlarda blokaj olabilir. Bu da hava geçişinin tıkanmasına sebep olur.
  • Evaporatörde yağ birikmiş olabilir. Evaporatörde biriken yağlar havanın geçişini engelleyerek parçanın verimli bir şekilde çalışmasına engel olmaktadır.
  • Evaporatör kirlenmiş olabilir. Kirlenme olduğunda ısı transferi tam olarak gerçekleşemeyeceği için yeteri kadar soğutma olmaz.

Demirdöküm Klima P4 Arızası çözümü için Demirdöküm Klima Servisinden yardım istenmelidir. Evaporatör temizliğinde uzman ekibimiz klimanıza zarar vermeden işlem yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45