Finlux Klima Soğutmuyor

Finlux Klima Soğutmuyor

Finlux klima soğutmuyor şikayetleri, klimaların genel yapısı düşünülerek araştırılacak bir durum olabilmektedir. Belli bir dereceye getirdiğiniz klima soğutma işlemini gerçekleştirmiyorsa, önce nedenlerini doğru tespit edecek bilgi ve tecrübeye sahip olmak gerekir. Klimanın soğutma işlevini yerine getirmemesi, sistemde gaz kaçağı olabileceğini işaret edebilmektedir. Gaz kaçağını kontrol ederek, böyle bir sorun olmadığına emin olunduktan sonra, diğer olası faktörler incelenmelidir.

Sistemde tıkanıklık olması da klimanın çalıştıktan belli bir müddet sonra da soğutma yapmamasının nedeni olabilmektedir. Bu sorunun bir diğer nedeni de ekovatın gaz basmaması denilebilir. Ekovat basıncının düşük olup olmaması, değerlendirilebilecek noktalardan biridir.

Finlux Klima Soğutmadığında Çözüm Yöntemleri

Finlux klima soğutmuyor ve kullanıcı bu konuda ne yapması gerektiği konusunda kendini yeterli görmüyorsa, olası sorunlar göz önünde bulundurulduğunda, buna göre çözüm önerileri mutlaka vardır.

. Soğutmamanın nedeni gaz kaçağıysa, kondenserdeki soğutma ve ısınma bölümündeki gaz sızıntısı kontrol edilir ve varsa sisteme gaz verilir.

. Nem ve pislik sorunu varsa, iyi bir şekilde vakum yapılır.

. Ekovat basıncının düşüklüğüne göre, ekovat değiştirilir.

Bu çözüm önerileri, klimaya müdahale etmeden yetkili servisin gelmesini beklemeyi gerektirebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45