Klima Bakır Boru Su Damlatıyor

Klima Bakır Boru Su Damlatıyor

Klima bakır boru su damlatıyor sorunu hayatımızda bazen can sıkıcı bir durum olabilir. Özellikle sıcak yerlerde oturan insanlar için yaz mevsiminin en büyük kurtarıcısı klimalar oluyor. Çeşitli büyüklüklere ve modellere sahip olan klimalar her türlü ortamın havasını değiştirebilir. Genellikle soğutma aracı olarak kullanıyor olsa bile klimalar bunun yanı sıra ısıtma ya da ortamın nem dengesini sağlamak için de kullanılabilir. Uzun kullanımlarda bazen klimalar eskidiği için bakır borudan su akıtabiliyor. Biz de sizler için klima bakır borusu neden su akıtır sorusunun bütün nedenlerini inceledik.

Klima Bakır Boru Su Damlatıyor Neden?

  • Klima soğutma modunda çalıştığında iç ünitede olan nemi dışarı göndermesi gerekmektedir. Durum böyle olunca havadaki nemle direkt orantılı olarak bakır boruların bağlantı yerlerinde yoğuşma meydana geldiği için bakır boruda su akıntısı oluşabilir. Fakat bu bir arıza durumu değil, gayet normal bir durumdur.
  • Klimanın iç ünitesindeki bakır borudan su akıtıyor olmasındaki en önemli sebeplerden bir tanesi drenaj hortumunun eğimidir. Bu hortum çoğunlukla pet şişe gibi ürünlerin içine bırakılır. Bu sebeple servis çağırmadan önce yapılması gereken dış ünitedeki drenaj hortumunu kontrol etmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45