Klima Gazının Bittiğini Nasıl Anlarız?

Klima gazının bittiğini nasıl anlarız sorusu için oldukça somut bir yanıt bulunmaktadır. Bunun için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle klimanızı çalışır bir duruma getirin
  • Klima çalışırken dış ünitede bulunan ve aşağı kısmında yer alan ince boruya bakın
  • Eğer boruya bakıldığında minik karlanmalar veya buzlanmalar görülüyor ise klimaya ait gazın azaldığını hatta tamamen bittiğini anlamak mümkün.

Gazın eksilmesi veya bitmesi demek aynı zamanda klimanın temel işlevini yerine getirememesi anlamına gelmektedir. Klima gazının ömrü, klima modeline göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 2-3 yıl arasındadır.

Klima Gazı Biterse Ne Yapmalı?

Klima gazının bittiğini nasıl anlarız sorusunu yanıtladıktan sonra gazın bitmesi durumunda veya azaldığından dolayı temel işlevini yerine getirmemesi durumunda müdahale yapmadan doğrudan teknik servis yetkilileri ile iletişime geçmek gerektiğini de belirtebiliriz. Her bir klima modeli için gaz çeşitleri farklılık gösterdiğinden bu işin alanında yetkin bir kişi tarafından yapılması önerilmektedir. Klima modellerine göre gaz fiyatları da farklılık göstermektedir. 100 TL’den başlayarak 700 TL tutarına kadar gaz dolum fiyat aralığı bulunmaktadır.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45