Klima Neden Koku Yapar?

Klima Neden Koku Yapar?

Klima neden koku yapar sorusunun en önemli yanıtı filtrelerdir. Hava üfleme sırasında toz ve kirler, yaşam alanınıza girememeleri için filtrelerce tutulur. Ancak klima, ısı değişimi için kendi içinde hava akımının dengesizleşmesi olarak açıklanabilen bir prensiple çalışır. Bu nem dengesizliği sayesinde de filtrelerin tuttuğu toz parçacıkları, mikroorganizmalar halinde yaşam alanınıza geçer. Yoğun geçiş ise klima koku yapması ve birtakım hastalıklar olarak göze batar. Üstelik filtrelerin tuttuğu bu partiküller, orta ileri vadede klimanın peteklerinin de tıkanmasını, peteğin ısı verme gücü için daha fazla enerji harcamasını sağlar. Fazla enerji kaybı ve ev ekonomisinin zarar görmesini de kokunun yanında ek sebepler olarak verebiliriz.

Klima Koku Yapması Nasıl Önlenir?

  • Odaların iyi havalandırılması gerekir.
  • Klimaların bakımları ve gaz dolumlarının periyodik olarak yapılması gerekir.
  • Ev içi kullanımlarınızda klima temizleyici ürün kullanarak kendiniz de filtreleri periyodik bakım zamanına kadar klima hijyeninizi sağlayabilirsiniz.

Bütün bunlara dikkat ediyor olmanız halinde klima neden koku yapar konusuna çözüm bulamazsanız, klima servis bakımı talebinde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45