Klima Sıcaktayken Neden Soğuk Üfler?

Klima Sıcaktayken Neden Soğuk Üfler?

Klima sıcaktayken neden soğuk üfler? denildiğinde, pek çok markanın klima modellerinde görülebilen sorunlarda biri olduğu bilinmektedir. Bunun için klimanın kumandasındaki sıcaklık sembolü tuşlanarak, klima sıcak moda geçirilmelidir. Klima açık vaziyette ve sıcak moddaysa, 30 dakika kadar sonra, normal şartlarda sıcak hava üflemeye başlayacaktır. Aksi durum söz konusu olduğunda, bunun nedenleri araştırılabilmektedir.

Kompresörde oluşan sıkıntının, klimanın yeterli sıcak vermemesinde etkili olması söz konusudur. Kompresörde yaşanan sorunların da birden fazla sebebi olabilmektedir. Voltajın düşük olup olmadığını ölçerek, kompresörde sorun olup olmadığına dair bilgi edinilebilir. Kompresör mekanik olarak problemli olduğunda da böyle bir durumla karşılaşabilmek mümkündür. Dış ortam sıcaklığı 0’a yaklaştığında, klima kendini defrost eder. Bu esnada klimanın kesintili çalışıp çalışmadığı kontrol edilebilir.

Klimanın Sıcaktayken Soğuk Üflüyorsa Neler Yapılabilir?

Klima sıcaktayken neden soğuk üfler? sorusunun yanıtı, öncelikle sorunun doğru teşhis edilmesiyle net şekilde verilmektedir.

. Kirli klima sıcaklığı tam anlamıyla dışarı vermediği için, filtre temizliği mutlaka yapılmalıdır.

. Gaz şarjı yanlış veya hatalıysa, bunun teşhisi yetkili servis tarafından yapılır ve buna göre çözüm üretilir.

Sorunun daha büyük olduğu tespit edilirse, kompresör yenileme yoluna gidilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45