Klimada A İşareti

Klimada a işareti ve daha birçok sembol mevcuttur. Klimaların çalışma sistemine uygun olarak tasarlanmış olan terimler bazen tek bir harf ile gösterilirken bazıları da resimlendirilmiştir. Klimada mevcut olan a işaretinin anlamı ise A ve G harfleri arasını kapsamaktadır. Öncelikle A harfi A sınıfı şeklinde yorumlanırken G harfi de G sınıfı ve en düşük verimde olan klima anlamına gelir. A sınıfı klima ise tam tersine en iyi kalitede olduğunu gösteren bir ifadedir. 2013 senesine ait ve Avrupa kalite standartlarını ortaya koyan bir gösterge olarak ele alınmıştır.

Klimada a İşareti Ne Anlama Gelir?

Klimada a işareti mevcut ise klimanızda bu durumun en önemli sebebi en iyi kalitede olduğunu gösteren bir nitelemedir. Sınıflandırmalarda her birinin kalitesi fark göstermektedir. Klimanızın ne kadar elektrik harcaması gerektiğini söyleyen kriterler ise,

  • İç ortam sıcaklığının ölçümü,
  • Dış ortam sıcaklığının ölçümü
  • Evin ısı kapasitesi ve ölçümü
  • Evin ısı kaybı bulunuyor mu
  • Ürün verimliliği mevcut mu
  • Şehrin iklim şartları uygun mu

Yukarıda belirtildiği gibi klimanızın çalışmasında kalite standartları bulunur. Belirtilen standartlara göre kriterlerin de dikkate alınması gerekir. Belirtilen detaylar ile klimanızın çalışma kalitesini ve kriterlerini öğrenemediyseniz teknik servisi arayıp öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45