Klimada e1 hatası oda sıcaklık sensöründeki arıza olarak ifade edilir. Genel itibariyle klimanın ön tarafıyla ilgili bir durum denilebilir. Klimanız daha yüksek ya da daha az sıcaklıkta ısı vermeye başladıysa, bu hata kodundan şüphelenilebilir. Klimada ısı sensörlerinde yaşanan kısa devre durumu söz konusu olabilmektedir.

Genel olarak oda içindeki sıcaklığın değişken olmasından kaynaklı olduğu da söylenir. Sensörlerde yaşanan problemden dolayı sıcaklık komutu doğru uygulanmayabilir. Sensörlerin oda sıcaklığını algılamaması gibi bir sorun yoktur. Uygulanması gerekli hava dışarı üflenir.

Ancak sensörler oda sıcaklığını yanlış hesaplamaktadır. Bu yanlış hesaplama sonucu, elektronik devreler aşırı yüklemeye maruz kalır ve kısa devre olur. Kısa devre sonrasında sensörlerin çalışmaması durumu söz konusu olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için özellikle gün içinde odanın çok sıcak ya da soğuk olmamasına dikkat edilebilir.

Klimada e1 Hatasının Çözümü Nedir?

Klimada e1 hatası konusunda çözüm genelde yetkili servis çağırmaktır. Algılayıcılar yenisiyle değiştirilmesiyle sorunun çözümü gerçekleştirilir. Değişim sonrasında klimaya test yapılarak nasıl çalıştığı kontrol edilir. Sorun yoksa klimanın tekrar montelemesi yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45