Klimanın Şarteli Atıyor

Klimanın şarteli atıyor, nedendiye merak ediyorsanız, öncelikle bu durumun sebebi besleme kablolarında meydana gelmektedir. Besleme kablolarında olan kısa devre ile birlikte klima şarteli atar ve çalışma göstermez. Klima sorunları arasında en önemlilerinden biridir. Klima şarteli atması durumunda belirli aşamalar yapılarak çalışması sağlanmalıdır. Aksi takdirde daha farklı sonuçlarla karşılaşmak mümkündür. Klima şartelinin atması sadece kablodaki kısa devre değil daha pek çok sebepten dolayı da görülebilir.

Klima Şarteli Atma Sebepleri

Klima şarteli neden atar diye merak ediyorsanız, şartelin atma sebepleri birçok nedene dayanmaktadır. Bu nedenler ise aşağıda verilmiştir:

  • Besleme kablolarında oluşan kısa devre
  • Klimaların olduğu alanlarda topraklamanın yeterli olmaması
  • Fan motorunda kısa devre oluşması

Yukarıda sıralanan sebepler dikkate alınarak çözüm yöntemleri uygulanmalıdır. Aksi halde kısa devre sonrası klimanın diğer parçalarına da zarar verebilir. Klima şarteli atması halinde sistemde mevcut olan kısa devrenin büyük bir sorun haline gelmesi ile klima işlevsiz bir hale gelir. Çözüm yolu olarak da teknik servisi aramanız oldukça önemlidir. Gelen yetkili kişilerin bu duruma çözüm sunma imkanı yanlış bir müdahaleden daha önemlidir.

Close

Son Arızaları

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45