Klimada E5 Ne Demek?

Klimada e5 ne demek? Diye düşünüldüğünde ve böyle bir sorunla karşılaşıldığında, bunun bir gaz kaçağı problemi olduğu bilinmektedir. Bu kullanılan pek çok model klimada olabilmektedir. Gaz kaçağı olan klimanın istenilen şekilde soğutması mümkün değildir. Kaçaktan kaynaklı olarak iç ve dış yüzeylerde karlanma ve buzlanma görülmektedir. Bazen bu durum klimanın sesli çalışmasında etkili olur ve rahatsızlık verici boyutta olabilir.

Klimada görülen bu işaretin varlığının alçak basınç arızayı bildirdiği gözlenmektedir. Alçak basınç arızanın nedeninin, yine gaz kaçağı olduğu belirtilir. Debi yetersizliği ve drayer tıkanıklığı da buna neden olabilir. Evap sensörünün arızalı olması da, böyle bir arızayla karşılaşmanın etkenlerinden biridir. Bu şekilde arıza tespit edildiğinde, genelde hep aynı sıcaklığı üflemesinden dolayı, soğutma problemi olur.

Klimada E5 Hatası Nasıl Çözülür?

Klimada e5 ne demek? Diye araştırırken, sebebini kullanıcının bilemeyeceği gibi, çözümünü de kendi başına sağlayamaması olağandır. Bu nedenle klimaya dokunmadan yetkili servisin çağrılması işin daha kolay çözümlenmesine neden olur. Servis yetkilileri kaçak tespiti yaptıysa, kaçak olan borunun onarımını yapar, onarımı mümkün değilse, yenisiyle değiştirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45