Klimadan Ses Gelmesi

Klimadan Ses Gelmesi

Klimadan ses gelmesi sorununu birçok kullanıcı yaşamaktadır. Herhangi bir arıza sorucunda bile klimadan ses duyulması oldukça normal bir durumdur. Yaşanan bir arıza birçok sebepten ileri gelmektedir.

Klimadan Ses Gelmesinin Nedenleri

  • Klimanın montajının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Klimayı oluşturan iç ve dış ünitelerin doğru montajlanmaması sonucu klimadan ses gelebilir.
  • Klimanın montajlanması sırasında iç ve dış ünite kapakları doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. Doğru yerleştirilmediği takdirde klimadan ses gelebilir.
  • Klimanın fan kanatlarının birbiriyle çarpışması veya sürtünmesi sonucu klima sesli çalışabilir.
  • Klimanın gazının fazla basılması sonucu klima sesli çalışabilir. Bunu çözüme ulaştırmak için klima gazının fazlası boşaltılmalıdır.
  • Klimanın dış ünitesinde bulunan motorun yağ kontrolleri düzenli yapılmadığı takdirde burada oluşan bir arıza sonucu klima sesli çalışabilir.

Klimadan ses gelmesisebepleri bunlardan biri olabilir veya daha farklı bir arıza sonucu klimadan ses gelebilir. Bu arızayı çözüme kavuşturmak için bir teknik servisten yardım alınmalıdır. Teknik servis oluşan sorunu çok daha hızlı ve kolay bir şekilde çözüme ulaştırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45