Klimanın Isıtması Çalışmıyor

Klimanın ısıtması çalışmıyor ise bu durumun birçok sebebi olması mümkün. Klimanın hemen ön bölümünde yer alan hava filtresinde uzun zamandan bu yana temizleme yapılmadıysa bu durum, klimanın ısıtma işlevini yerine getirmemesine sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra klimanın ayarlarıyla oynanırken klimaya ait ısı derecesinin, ortam sıcaklığından düşük olması durumunda da klima ısıtma işlevini gerçekleştirmez.

Klima Isıtmıyorsa Ne Yapmalı?

Klimanın ısıtması çalışmıyor sebebiyle müşterilerin belirli dönemlerde yetkili servisler ile iletişime geçtiği bilinmektedir. Yetkili servisle iletişime geçmeden önce yapılması gereken birkaç müdahale bulunmaktadır. Eğer aşağıda bahsedilen işlemler fayda etmiyorsa daha fazla alternatif denemeden doğrudan yetkin kişilere klimanın durumu bildirilmelidir.

  • Klimaya ait kumandaya bakılarak ısı ayarında olduğu kontrol edilmelidir. Güneş veya heat sembolü aktif hale getirilmelidir.
  • Klimayı resetleyerek yaklaşık 15 dakika boyunca enerji kullanımından prizini çekebilirsiniz.
  • Klimanın çalıştığı esnada ortamda herhangi bir kapı veya pencerenin açık olmadığına dikkat edin.
  • Klimaya ait hava girişleri açık olmalı bu yüzden klimanın önünde eşya olmadığından emin olmalısınız.
  • Isıtma ayarında çalışmakta olan klimanın yön kanatları aşağıya doğru bakmalıdır. Eğer yukarıya doğru ise aşağıya doğru yönünü değiştirebilirsiniz.
  • Klimaya ait hava filtresini 15 günde bir olacak biçimde temizlemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45