Klimanın Motorundan Su Akmıyor

Klimanın motorundan su akmıyor, neden akmıyor, klimam bozulmuş olabilir mi?” sorularıyla sık sık teknik servis firmaları karşılaşıyor. Bu sorun genellikle birçok donanımsal etkene bağlı olarak gerçekleşebilen bir sorun kapsamındadır. Sorunun çözümünde yapabileceğiniz bazı alternatif yöntemlerle sorunun çözebilirsiniz. Klimanızın su giderinde vuku bulan tıkanmalar sorunun gelişmesi doğrudan rol oynar. Böylelikle giderin değiştirilmesi oldukça önemli bir etkendir.

Klimanın Motorundan Su Akmıyor Ne Yapabilirim?

Klimanızın motorundan su akmıyorsa aşağıdaki alternatif yöntemleri denemenizde fayda var. Bu alternatif yöntemler şu şekilde sıralanabilir,

  • Klimanızın su giderinde tıkanmalar meydana gelebilir, giderinizi temizleyerek açınız.
  • Klimanın toz filtreleri ciddi derecede tıkanmış olabilir, toz filtresinin temizlenmesi sorunun çözümünde aktif bir şekilde rol oynar.
  • Klimanın kondensör ünitesi kirlenmiş olabilir, özel kimyasallar sayesinde sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yukarıdaki alternatif yöntemleri gerçekleştirerek sorununuzu çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Fakat bazı zamanlarda yukarıdaki yer alan etmenler etkili olmayabiliyor. İşte bu noktada devreye klima servisleri geliyor. Uzman bir kişinin gözetiminde sorun hızlıca çözüme kavuşabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45