Klimanın Performansı Düşük

Klimanın performansı düşük ise bu durum oldukça sık görülen sorunlar arasındadır. Performans düşüklüğü sürekli çalıştırılan klimalarda görülmektedir. Bu durumun sebebi olarak da performansı düşen klimaların eskisi kadar iyi bir çalışma göstermemesi örnek verilebilir. Klimanızda böyle bir sorun varsa zaman kaybı yaşamadan çözüm sağlamanız oldukça önemlidir. Gaz çıkışı ve temizliğinin kontrol edilerek yapılması ile performansı daha da artacaktır. Bu sebeple de klimanızda performans düşüklüğü mevcut ise cihazda yapılan çalışmalar ile bu durum değişim gösterebilir.

Klimanın Performansındaki Düşüş Sebebi

Klimanın performansı düşük ise bu durumda yapılması gereken önce sebebinin bulunmasıdır. Tespit edilen sorun sebebi ile çözüm kısa sürede sağlanabilir. Aşağıdaki çözüm yöntemlerinden dolayı çalışmasında performans düşüklüğün çözümü sağlanır.

  • Filtre temizliği
  • Gaz çıkışı kontrol ettirilmeli
  • Dış ünitenin kontrolü
  • Isı performansı ölçülmeli

Yukarıda mevcut olan detayların tekrarlanması sonucunda eskisi gibi çalışma imkanı mevcuttur. Bu sebeple de her detayının dikkat edilmesi gerekir. Eğer halen alışma sağlamıyorsa, en yakın süreçte yetkili servisi çağırmanız oldukça önemlidir.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45