Klimanın Pervanesi Dönmüyor

Klimanın pervanesi dönmüyor isebu durum klimanın iyi bir performans göstermemesine sebep olur. Birçok arıza sebebi arasında en yaygın bilinen pervane sorunu, iç veya dış ünite fanından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple de oluşan arıza için kısa sürede önlem almak gerekir. Aksi takdirde sıcak hava gelmesi veya yaz aylarında soğuk hava verme imkanı sağlamayabilir. Birçok fanın arızalı olup olmadığı tespitler sonucu anlaşılarak kısa sürede müdahale edilebilir. Fakat her zaman profesyonel bir müdahale söz konusu olmalıdır.

Klimanın Pervanesi Dönmüyor Sorununa Çözüm

Klimanın pervanesi dönüyor sorunu yaşıyorsanız belirtilen sorun sebebi iç veya dış fan kaynaklı bir sorundur. Öncelikle belirtilen arıza yerini tespit etmek oldukça önemlidir. Daha sonra da tespit edilen yere uygun bir yol izlenerek tamirat sağlanması gerekir. Kısa sürede çözümlenecek olan konu için gereken çözüm işlemleri ise aşağıda belirtilmiştir,

  • İç ve dış fanın temizlenmesi
  • İç ve dış fanın arıza kaynaklı değişimi
  • Dış ünite temizliği

Yukarıda belirtilen aşamalar dikkat edilmelidir. Her aşamanın tekrar edilerek çalışması sağlanmalıdır. Fakat tespit edilen sorunun çözümü için yapılan işlemler doğrultusunda hiçbir çalışma görülmeyebilir. Bu gibi durumlarda teknik servise bildirmeniz en doğrusu olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45