Klimanın Pervanesi Neden Çalışmaz?

Klimanın pervanesi neden çalışmaz diye merak ediyorsanız, öncelikle klimalarda mevcut olan fanın arızalanmasından kaynaklandığı bilinmelidir. Bu gibi sorunlarda iç ünitenin kontrol edilmesi gerekir. Birçok sebeple bozulan klima pervaneleri, farklı sebepler doğrultusunda çalışmasında sorun görülebilir. Bu sebeple de klimanızın bakıma girmesi ile bu tarz sorunlarla karşılaşmanız mümkün olmayacaktır. Klimalarda her zaman görülen sorunlardan biri olmakla beraber kısa sürede çözüm yöntemi de mevcuttur. Her zaman çözüm yöntemini sağlamak için öncelikle tespitin de doğru yapılması gerekir.

Klimanın Pervanesi Neden Çalışmaz Sorununa Çözüm

Klimanın pervanesi neden çalışmaz sorusuna cevap oldukça basittir. Öncelikle klima pervanelerinde görülen bu tip sorunlar aşağıda mevcut olan sebepler doğrultusunda ortaya çıkmaktadır.

  • Klima yaz modunda ise,
  • Klima kış modundayken filtre tıkanıklığı mevcut ise,
  • Fanın iç ünite fanındaki sensörün bozulma sebebi ile

Yukarıda mevcut olan sebeplerden dolayı klimanızdaki pervane dönüş sağlamaz. Bu sebeple de bilinçsiz bir müdahale daha kötü sonuçlara sebep olabilir. Öncelikle yapılması gereken yetkili servisi aramanız olacaktır. Yetkili servisin fanı temizleyip, sensör değişimi yapması ile klimanız kısa sürede çalışma sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45