Klimanın Power Işığı Yanıp Sönüyor

Klimanın power ışığı yanıp sönüyor ise bu durum cihazın çalışmadığını gösteren en önemli belirtidir. Klima soğuk havaların ve sıcak havaların en çok tercih edilen cihazları arasındadır. Bu sebeple de oluşturduğu hava akımı ile mevsime uygun olan bir çalışma kaydettiğini gösterir. Birçok klima için geçerli olan çalışma sistemi ve arıza kodları üretici firmaya göre fark gösteren önemli detaylardır.

Klimada Power Işığının Yanıp Sönme Sebebi

Klimanın power ışığı yakıp sönüyor ise bu uyarı ışığı her zaman dikkate alınması gereken arıza çeşitleri arasındadır. Power tuşunun sinyal vermesi ile gelişen bozulma durumu aşağıdaki sebeplerden dolayı gerçekleşmektedir.

  • Kondansitörde arıza oluşumu mevcut ise,
  • İç ünite parçalarının arıza sebebi olması
  • Anakartta sorun yaşanma durumundan kaynaklanıyor olabilir.

Yukarıda belirtilen detaylar dahilinde gelişen sorunlara uygun olarak çözüm yöntemleri mevcuttur. Bu sebeple de uygulanan çözüm yöntemleri kısa sürede sorunun halledilmesi açısından oldukça önemlidir. Power tuşunun yanıp sönmesi her zaman yukarıda sıralanan sorunları içerir. Bu sebeple de önlem niteliğinde bozulma sağlamadan cihaza bakım yapılması da oldukça önemlidir. Çözüm sağlanamadıysa teknik servise durumu bildirerek kısa sürede çözüm oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45