Klimanın Sıcağı Çalışmıyor

Klimanın sıcağı çalışmıyor ise bu durumun en önemli sebebi hava filtresinin tıkanmasından dolayı kaynaklanıyor olabilir. En önemli sebepleri arasında görülen filtre tıkanıklığı zaman kaybetmeden temizlenmesi gereken bir sorundur. Devam ettiği takdirde oluşan tıkanma sayesinde sıcak havanın ortama nüfuz etmesine olanak tanımaz. Neredeyse her klimada görülen bir sorun olmakla beraber çözüm imkanı da mevcuttur. Klimaların senelik bakımları yaptırılmadığı zaman filtre tıkanması gibi sebepler görülebilir. Bu sebeple de çözüm yöntemi oldukça önemlidir.

Klimanın Sıcağı Çalışmıyor Çözüm

Klimanın sıcağı çalışmıyor ise sıcak hava üfleyen fan sisteminde mevcut olan bir arızaya işarettir. Bu durum aynı zamanda filtre tıkanmasını da gösterir. Her zaman kolaylıkla çözümü mümkün olan arızada filtre hatası zaman kaybetmeden çalıştırılmalıdır. Aşağıda mevcut olan detaylar sayesinde belirtilen aşamaları takip edebilirsiniz.

  • İç fan temizliği
  • Dış fan temizliği
  • Dış ünite temizliği

Yukarıda da belirtilen aşamaların yapılması halinde klimanın eskisi gibi iyi bir şekilde çalışması mümkündür. Bu durumun gelişme göstermemesi ile birlikte teknik servisi aramanız oldukça önemlidir.

Close

Son Arızaları

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45