Klimanın Timer Işığı Yanıp Sönüyor

Klimanın timer ışığı yanıp sönüyor ise bu durum karşısında klimada mevcut olan serpantin arızası gelişmiş olabilir. Bu duruma karşı görülen belirtiler ise en az 5 kez ışığın yanıp sönmesini sağlar. Gelişen timer ışığı yanıp sönüyor ise bu duruma göre serpantin sensöründe meydana gelen bir arıza söz konusu olabilir. Aynı zamanda borulardaki gelişen durum da bu arıza ışığını yanıp sönmesini sağlayabilir.

Klimada Timer Işığı Yanıp Sönme orunu

Klimanın timer ışığı yanıp sönüyor ise bu durum sadece sensör sorunu olmayabilir. Belirtilen arızalanma sebepleri aşağıda verilmiştir,

  • Klimada bulunan serpantin sensöründe meydana gelen arızalanma
  • Borularda mevcut olan bir arızalanma olabilir
  • Ana kartta sorun oluşmuş ise bu durum gözlemlenir.

Belirtilen sebepler her zaman timer ışığının yanıp sönmesini sağlar. Bu sebeple de oluşan durum sebebi ile belirli önlemler alabilirsiniz. Öncelikle sensör sorunu mevcut ise bu soruna çözüm olarak sensörün değişimi sağlanabilir. Borularda meydana gelen soruna göre tıkanma söz konusu ise temizlemek çalışma sağlaması için yeterli olabilir. Eğer herhangi bir çalışma sağlamıyor ise bu duruma karşılık yetkili servisi aramanız kısa sürede çözüm için yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45