LG Klima CH Hatası Çözümü

LG klima CH hatası çözümü internette klima kullanıcıları tarafından sıklık ile aranıyor. CH genel bir hata kodudur. LG klimalarda bulunan arızalar bu kod ile başlar. CH simgesinden sonra gelen rakamlar ise daha kesin yer ifade eder. Örneğin CH 01 ısıyı algılayan oda sensörü ile ilgili iken CH 02 giriş boru sensörü ile ilgili bir sorun olduğunu ifade eder.

LG Klima CH Hataları

Birkaç tanesini sıralamak gerekir ise:

  • CH 01 hatası: Odada bulunan ve odanın ısısını algılayan sensör ile ilgili bir hata olduğunu ifade eder.
  • CH 02 hatası: Giriş boru sensörünün hatalı olduğunu söyler. Bu boru sensörü kış mevsiminde odanın ısınmasına da fayda sağlar.
  • CH 03 hatası: İç kısımda haberleşmenin sağlanamadığında ortaya çıkar.
  • CH 04 hatası: Drenaj pompası ile ilgili bir sorun var demektir.
  • CH 05 hatası: İç ünite ile dış ünite arasında haberleşme olmadığı vurgular.
  • CH 06 hatası: Dış ünitede bulunan çıkış borusunun sensöründe meydana gelen sorunda bu hata kodu ortaya çıkar.

Sıkça Sorulan Sorular

LG klima CH hatası nedir?

LG klima CH hatası, cihazın soğutma fonksiyonunda meydana gelen bir hatadır. Cihaz, iç ortamı soğutmak için çalışmaz ve CH hatası kodunu gösterir.

LG klima CH hatası neden oluşur?

LG klima CH hatası, birkaç nedenle oluşabilir. Bunlar arasında cihazın gaz basıncının düşük olması, evaporatörün kirli olması, fan motorunun arızalı olması veya elektronik bileşenlerdeki bir arıza sayılabilir.

LG klima CH hatası nasıl çözülür?

LG klima CH hatası çözümü için öncelikle cihazın fişini çekip, birkaç dakika beklemek gereklidir. Daha sonra, cihazın filtresini kontrol ederek temizlenmesi gerekiyor. Eğer sorun filtre temizliği ile çözülmüyorsa, bir uzmana başvurarak cihazın gaz basıncı, evaporatör veya fan motoru gibi diğer bileşenleri kontrol edilmelidir.

LG klima CH hatası nasıl önlenir?

LG klima CH hatası önlemek için, cihazın bakımının düzenli olarak yapılması gereklidir. Bunun yanı sıra, cihazın filtresinin düzenli aralıklarla temizlenmesi ve gaz basıncının doğru seviyede olduğundan emin olunması gerekir. Ayrıca, cihazın düzgün çalışması için belirtilen kapasitenin aşılması da önlenmelidir.

LG klima CH hatası için teknik destek nasıl alabilirim?

LG klima CH hatası için teknik destek almak için, LG markalı klima servisleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu servisler, cihazın garantisi altında olması durumunda ücretsiz teknik destek sağlarlar. Ayrıca, LG’nin resmi web sitesindeki destek bölümünden de yardım alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45