Mitsubishi Klima Dış Ünite Su Damlatıyor

Mitsubishi Klima Dış Ünite Su Damlatıyor sorunu yaşayanlar için bunun normal bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Klimalar iç ve dış üniteden oluşmaktadır. Klimanın çalışması gereği iç ünitedeki nemi dışarıya vermesi gerekir. Havadaki nemle birlikte bakır borularda yoğuşma meydana gelmektedir. Bundan dolayı da su akıntısı durumu aslında normaldir. Klimanızın iç ünitesinde su damlaması sorunu yaşıyorsanız bu bir arızayı ifade etmektedir. Dış üniteler binanın dışında bulunmaktadır. Birçok olumsuzluğa maruz kalabilirler.

Mitsubishi Klima Dış Ünite Su Damlatıyor Sorunu Nedir?

Yağmur, kar, fırtına ya da aşırı güneş altında kalan dış ünitelerde bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlar servis yardımı ile çözülmelidir. Özellikle kışın klimanızı kullanırken dış ortam soğuk olduğu için sıcak havanın oluşmasında klimanız bazı aşamalardan geçmektedir. Klima önce donma olayını giderecek sonra da sıcak havayı size üfleyecektir.

Dış ünitenin su damlatma nedenleri şunlar olabilir:

  • Klima gazı az ya da çok olabilir.
  • Hortumları tıkanmış ya da kirlenmiş olabilir.
  • Drenaj hortumu delinmiş olabilir.

Mitsubishi Klima Dış Ünite Su Damlatıyor sorunun çözümü için servis yardımı almalısınız. Mitsubishi Klima Servisini arayarak dış ünitenin incelenmesini sağlamalısınız.

Mitsubishi Klima Çalışmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45