Regal Klima ER HL Hatası

Regal Klima ER HL Hatası

Regal klima er hl hatası verdiğinde genellikle elektrikle ilgili bir durum söz konusu olduğunu söylemek mümkündür. Elektrik dalgalanmalarında sorun olduğu ve düzelmesini beklemenin faydalı olacağı ifade edilmektedir. Klimanın soğutmama durumuyla birlikte ortaya çıkan bu hata kodu, yalnızca elektrik gidip geldiğinde oluşabilen bir sorun değildir. Şebeke elektriğinin hiçbir zaman sabit kalmaması ve düşük voltajda olduğunda da arıza yaşanabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Elektrik dalgalanmalarının çok sık olmasından dolayı, klimalar dahil pek çok elektrikli cihazın etkilenmesi ve arızalanması olasıdır. Uzun süre voltajın düzelmesini beklendikten sonra; hala sonuç alınmadıysa ve klimada düzelme olmadıysa, klimanın şebeke elektriğindeki dalgalanmalardan dolayı hasar görmesi muhtemeldir.

Regal Klimada er hl Hatası Nasıl Düzelir?

Regal klima er hl hatası gösterdiğinde; kullanıcının bu durumda yapacağı işlem, yalnızca cihazı kapatıp, açmadan beklemesi olmaktadır. Cihazı kapattıktan sonra açmak doğru değildir. Voltaj düzeldiğinde, arızanın düzelme ihtimali olduğunu düşünerek hareket edilmelidir. 

  • Arızanın nedeni, klimada oluşan kart sorunu olabilmektedir.
  • Cihazın kontrol kartının ve bağlantılarının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Bu durumda hem can hem mal güvenliği için; cihaza müdahale edilmeden, yetkili servis çağrılmalıdır.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45