Samsung Klima E1 Hatası

Samsung klima E1 hatası ile karşı karşıya kalındığında her ne kadar izleme işlemi tamamlansa bile sonrasında iletişim arızası yaşandığından sistemin çöktüğü anlaşılmalıdır. Klimada sistemin çökmesi demek klimanın sorun giderilmedikçe kullanılmayacağı anlamını taşır. Samsung marka klimalarda E1 hata kodunun görünmesiyle birlikte öncelikle klimanın hangi model olduğuna dikkat edilmelidir. E1 arıza kodu görülen klimalarda oluşabilecek bir diğer sorunsa oda sıcaklığına ait sensör arızasıdır.

Samsung Klima E1 Hatası Çözümleri

Samsung klima E1 hatası görüldüğünde öncelikle klimanın modeli bilinmelidir. Aşağıda klimanın modeline göre oluşabilecek olan E1 hataları kapsamında ne yapılması gerektiğine dair açıklamalara yer verilmektedir.

  • VRF klimalarda görülen E1 hatası, oda sıcaklığına ait sensörden kaynaklanmaktadır. Bu gibi bir durumda doğrudan yetkili servis ile iletişime geçmek en doğrusudur.
  • Samsung klimaların geneli için E1 hatası sistem çökmesi veya iç üniteye ait oda termistörü hatası anlamını taşır. Dolayısıyla bu gibi durumlarda klimaya herhangi bir müdahale yapılmadan doğrudan yetkili servise durum bildirilmelidir. Bu esnada ise klimanın bulunduğu oda muhakkak havalandırılmalıdır.
Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45