Samsung Klima Işığı Yanıp Sönüyor

Samsung klima ışığı yanıp sönüyor sorunu ile her mevsimde karşılaşılabilir. Klimanın ışığının yanıp sönmesi genellikle çok büyük problemler doğurmayacak bir sorundur. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunun çözümü birkaç adımla gerçekleşebilir. Aşağıda bu adımlardan ve izlenmesi gereken yoldan bahsettik.

Samsung Klima Işığı Yanıp Sönüyor Nasıl Düzelir?

Samsung klima ışığı yanıp sönüyor bunun için ne yapmalı?” diye soran kullanıcılar için çeşitli çözüm adımlarını derledik. Aşağıda yer alan adımlar eksiksiz şekilde yerine getirildiğinde klimadaki sorun çözüme kavuşacaktır.

  • İç ve dış ünitelerde iletişim kopukluğu olabilir bundan dolayı ilk olarak elektrik kablosunun çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.
  • İç sıcaklık sensöründe sorun yaşanabilir. Bu sorun yaşandığında konektör bağlantıları kontrol edilmelidir.
  • İç fan motoru arızası yaşanıyor ise konektör bağlantıları kontrol edilmelidir. Ardından motoru engelleyen yabancı maddelerin olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Opsiyon sorunu olması durumunda, klimaya yeniden ayar yapılmalıdır.

Bu ve bu gibi arıza durumlarında yukarıda belirtilen kontroller sağlanarak sorun çözülebilir. Ancak iç ısı eşanjör arızası gibi ciddi arızalarda uzman ekiplerce kontrol sağlanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45