Vaillant Klima Soğutmuyor

Vaillant Klima Soğutmuyor sorunu yaşıyorsanız yazın sıcak günlerinde klimanızdan verim alamıyorsunuz demektir. Klimanın soğutmama nedenleri arasında bazı tıkanıklıklar ve arızalar yer almaktadır. Hava üflemesi azsa filtresi tıkanmış olabilir. Kişiler filtreyi çıkararak yıkayabilir kuruyunca da yerine takabilirler. Klimanın önü bazı eşyalar nedeni ile kapanmışsa onları kaldırmanız verimli hava üflemesini sağlayabilir. Klimanızın yazlık modda olduğunu da kontrol etmelisiniz.

Klimanız ilk açtığınızda ılık hava üflemesi yapacaktır. Fakat zamanla üflenen hava soğuyacaktır. Ayarlanan ısı derecesine ulaşmanız için biraz beklemeniz gerekir. Beklediğiniz halde soğuk hava üflemesi söz konusu değilse bazı arızalar var demektir. Servis yardımı alarak giderilmesini sağlamalısınız.

Vaillant klima soğutmuyor nedenleri şunlar olabilir:

  • İç ünite hava filtresi tıkanmış olabilir.
  • Klimanın gazı bitmiş olabilir.
  • Hava giriş çıkışlarında sorun olabilir.
  • Kompresör arıza yapmış olabilir.
  • Klima borularında kaçaklar olabilir.
  • Anakart arızası söz konusu olabilir.

Vaillant Klima Soğutmuyor sorununu kendi çabaları ile gideremeyenler bilinçsiz müdahalede bulunmamalıdır. Vaillant Klima Servisi yardımı alarak sorunun giderilmesini sağlamalıdır. Gerekli olan bakımlardan sonra klimanızda sorun kalmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45