Viessmann Klima E7 Hatası

Viessmann Klima E7 Hatası

Viesmann Klima e7 hatası tıpkı diğer tüm klimalarda olduğu gibi dönemsel olarak klimanın kullanım yoğunluğuna bağlı yaşanabilecek arıza türleri arasında yer alıyor. Viessmann markasına ait klimalarda e7 arıza kodu görünüyor ise sorunun iletişim arızasında olduğunu ve modlar arasında çakışma olduğunu bilmelisiniz. Bu arıza kodu aynı zamanda kompresörün ve fana ait motorun çalışma işlevini gerçekleştirmediği anlamına gelir. Böyle bir arıza durumunda yapılması gerekenlerin ne olduğuna ve nasıl bir çözüm yolu izlemeniz gerektiğine yazımızın devamında erişebilirsiniz.

Viessman Klima E7 Hatası Nasıl Giderilir?

Viessmann Klima e7 hatası ile karşılaşılması durumunda klima kullanıcılarının yapması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler yazıldığı sırası ile uygulanmalıdır. İşlemler şu şekildedir;

  • E7 hatasının giderilebilmesi için ilk yapılması gereken klimaya ait kumandadan resteleme işlemi yapılmasıdır.
  • Daha sonrasında ise kumandanın + ve – tuşlarına reste tuşu ile birlikte basılması gerekmektedir. Yaklaşık 5 sn boyunca tuşlara basılmalıdır.
  • Birkaç saniye bu tuşlara bastıktan sonra sorun çözülmüyorsa yetkili servis ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45