Viessmann Klima Soğutmuyor

Viessmann Klima Soğutmuyor

Viessmann klima soğutmuyor sorunu yaşayanlar yaz günlerinde klimalarından yeterli verimi alamazlar. Yazın serin hava üflemesi yapan klimalar bunaltıcı sıcaklarda kişilerin rahatlamasını sağlamaktadır. Klimanın soğutmama nedenleri arasında tıkanıklıklar ve parça arızaları söz konusudur. Klima ilk çalıştığında ılık bir hava üfler. Ama belli bir zaman sonra ayarlanan ısı derecesine ulaşır. Bunun için bir müddet beklemelisiniz. Beklediğiniz halde soğuk hava üflemediğini görürseniz bunun bazı nedenleri olabilir.

Viessmann Klima Neden Soğutmaz?

Viessmann klima soğutmuyor sorununda klimanın neden soğutmadığı merak edilir. Öncelikle klimanın önünde herhangi bir eşya olmamalıdır. Varsa havanın size ulaşmasını engelleyen eşyaları kaldırmalısınız. Klimaların iç ünitesinde filtre bulunur. Bu filtre kirlenirse klimanız az hava üfleyecektir. Klimanın soğutmamasındaki diğer nedenler şunlardır:

  • Klima gazı azalmış ya da bitmiş olabilir. Gaz ilave edilmesi gerekir.
  • Kompresör arıza yaptıysa hava üflemede sorun yaşanır.
  • Klima borularında kaçak varsa soğuk hava size ulaşmıyor olabilir.
  • Filtreler tıkandıysa temizlenmesi gerekir.
  • Anakart arızası oluşmuş olabilir.

Klimanın soğuk hava üflemediği durumlarda filtre temizliği harici konularda servis yardımı almalısınız. Klima servisi size yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45