Airfel Klima Ch 01 Arızası

Airfel Klima Ch 01 Arızası, klimanızın oda sensörü arızasının ortaya çıktığını belirtmektedir. Sensör algılayıcı demektir. Ortam ısının yükselmesi klimanın direncini azaltır. Ortamdaki ısı azalırsa klimadaki direnç daha da yükselecektir. Klimalarınızdan verim alabilmeniz için sensörün çalışıyor olması oldukça önemlidir. Klimalar ev ya da iş yerlerinizde devamlı kullandığınız iklimlendirme cihazlarıdır. Onlarda ortaya çıkan yeterli hava üflemesi yapmaması, gürültülü çalışması gibi sorunlar sizlerin hayat kalitenizi de düşürecektir.

Ortaya çıkan arızalar bazı kodlarla ekranda kendini gösterecektir. Eskiyen parçaların değiştirilmesi ya da tamir edilmesi mümkündür. Kişiler öncelikle sigortayı kapatarak servis yardımı almalıdır. Ch 01 arıza nedenleri şunlar olabilir:

  • NTC yani negatif sıcaklık kat sayılı sensör arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • PTC yani pozitif sıcaklık kat sayılı sensör arızası oluşmuş olabilir.

Kişiler klimalarından verimli çalışma ve performanslı sonuçlar beklerler. Bunun için de klima bakımları oldukça önem taşımaktadır. Airfel Klima Servisinden randevu alarak cihazınızdaki sorunun belirlenmesi ve giderilmesi hakkında hizmet alabilirsiniz. Yapılacak bakımlardan sonra klimanızı randımanlı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45