Airfel Klima Df Hatası

Airfel klima df hatası sorunu, klimanın çalışmama durumları kullanıcı kaynaklı da olabilir, klimanın ortamından kaynaklı da olabilir. Klimalar hakkında herhangi bir ön donanımımız olmadığı sürece klimalarımızdaki arızaları tespit etmeye çalışmayalım. Aksi takdirde klimanızda daha ciddi arıza problemlerine yol açabilirsiniz. Klimaların bulunduğu konumu ısıtması, soğutması oldukça kullanışlı bir cihaz olduğunun göstergesidir. Klimalar hakkında herhangi bir ön donanımımız olmadığı sürece klimalarımızdaki arızaları tespit etmeye çalışmayalım. Aksi takdirde klimanızda daha ciddi arıza problemlerine yol açabilirsiniz.

Airfel Klima Df Hatası Çözümü

Airfell klima df hatası klimanızda bir dizi sorunlardan dolayı oluşan bir arıza kodudur.

  • Klimanın kendi kendine buzlanmış olduğunun işaretidir. Klimayı çalıştırırken soğutma düzeyinin çok yüksek olmasından kaynaklı olarak klima aşırı bir soğutma ile karşı karşıya kalmış olabilir.
  • Buz eritme işlemi yapıldıktan sonra klima eskisi gibi çalışmaya devam edecektir. Klimadan beklenen performansı almak için günlük kontroller yapılması gerekir. Çalışıp çalışmadığına herhangi bir modda sabit kalıp kalmadığına iyice göz atılmalı.
  • Buzlanmanın kaynaklarından biri de temizliğinin sık sık yapılmamasından kaynaklı olabilir. Tıkanan hava üfleme mekanizmasının iç kısma doğru havayı üflemesiyle klimanın buzlanmasına neden olmuş olabilir. Yetkili servis ile iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close

Son Arızaları

Call Now Button444 78 56