Airfel Klima E5 Hatası

Airfel klima e5 hatası sorunu, klima kullanıcılarının şikâyet ettiği durumlardan biridir. He cihazın bir gün arıza verebileceği gibi klimaların da kendine has arıza durumları oldukça normaldir. Klimaları diğer cihazlardan fark ise arıza durumunu hata kodları ile belirtebilen bir cihaz olmasıdır. Servis çağırmadan önce yapılması gereken alternatif çözümler mevcuttur. Elbette ki arıza durumları modele göre farklılık gösterebilmektedir. Farlılıklardan biri de e5 arızasıdır. Klimanın hata sorunlarına ve çözümlerine dair herhangi bir bilginiz yoksa yetkili servis ile iletişime geçmenizi öneririz.

Airfel Klima E5 Hatası Çözümü

Airfel klima e5 hatası; klimanın dış ünitesinde bulunan kompresörün yanında boru sensörünün arızalanması durumu üzerine ortaya çıkan bir hata kodudur.

  • Öncelikle elektrik kablolarının bağlantı kısmında gevşeyip gevşemediğini kontrol etmek gerekir. Kablolar gevşek ise sökülüp yeniden kablo bağlantısı yapılır.
  • Kablodan kaynaklı bir durum değilse cihaz içerisinde yer alan karttan kaynaklı bir durum olduğunu gösterir.
  • Bu durumda yetkili servis ile iletişime geçmenizi öneririz. Tekniker durumun ne olduğuna dair tespiti en iyi şekilde yapıp arıza durumunu giderecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45