Airfel Klima Dış Ünitesi Çalışmıyor

Airfel klima dış ünitesi çalışmıyor sorunu klimanın ısıtmasına ya da soğutmasına engel olmaktadır. Bu da kullanıcıların klimalardan yeterli verim almasını önlemektedir. Bu ve benzeri durumlar ile karşılaşmamak adına kullanıcılar düzenli aralıklar ile klimaların bakımını yaptırmalıdırlar. Klimanın dış ünitesinin çalışmaması pek çok nedenden kaynaklı olabilmektedir.

  • Dış ünite kart arızası: Airfel klima dış ünitesinin çalışmamasına en çok sebep olan etkendir. Bunun sebebi ise dış ünitenin kartının bazen bozulabilmesidir.
  • Sinyal kablolarında kopukluk: Bazen hava şartları bazen kuşların kablolar ile oynaması sonucu sinyal kablolarında kopukluk olabilmektedir. Bu durum da kabloların sinyali iletmesine engel olmaktadır.
  • İç ünite kart arızası: Aynı dış ünite kart arızaları olabildiği gibi iç ünite kart arızalarında da problemler meydana gelmektedir.
  • Donma ve karlanma: Soğuk kış aylarındaki hava şartlarına bağlı olarak dış ünitelerde donma ya da karlanma meydana gelebilmektedir.

Eğer sizlerin de Airfel marka klimanızın dış ünitesi çalışmıyorsa Airfel Klima Servisinden yardım alabilirsiniz. Bu durum da klimanızı uzun yıllar kullanmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close

Son Arızaları

Call Now Button444 78 56