Airfel Klima F5 Hatası

Airfel Klima F5 Hatası, dış ünite yüksek basınç boru sensörü uyarısı anlamına gelmektedir. Klimalar iç ve dış ünitelerden oluşmaktadır. Cihazın çalışmasını sağlayan parçalar iç ünitede olurken, boru sensörü dış ünitede yer almaktadır. Zaman içinde eskimesi ve iş görmez olması da arızalara neden olabilmektedir. Klimalar sorunlarını bazı arıza kodları ile ekranına yansıtmaktadır. Bu kodlara göre arızaya neyin sebep olduğunu görebilirsiniz.

Parça değişimi ve tamiri ile de sorunu çözebilirsiniz. Bu konularda servislerden yardım almanız gerekmektedir. Servis dışındaki kişiler cihaza zarar verecektir. Klimalar oldukça pahalı cihazlardır. Montajından bakımına, tamirinden yedek parça teminine kadar servis yardımı almanız oldukça önemlidir. F5 hatasının sebepleri şunlar olabilir:

  • Boru sensörü arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Kondaktör arızası oluşmuş olabilir.
  • Fan motoru arıza yapmış olabilir.

Bu parçaların incelenmesiyle sorun tespit edilecektir. Tespitten sonra tamir ve parça değişimi konuları teknik servislerin ilgi alanıdır. Airfel Klima Servisi sizlere her konuda yardımcı olarak klimanızı tamir etmekte ve verimli çalışmasını sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45