Airfel Klima Neden Isıtmaz?

Airfel klima neden ısıtmaz sorunu, klima kullanıcıları tarafından merak edilen çözülmesi beklenen konular arasında yer almaktadır. Öncelikle klima hakkında tecrübeli ve bu konuda bilginiz var ise arızanın ne olduğu tespit edilmeli. Sıcak havayı neden üflemediği hakkında herhangi bir ön donanımımız olmadığı sürece klimalarınızdaki arızaları tespit etmeye çalışmayalım. Aksi takdirde klimanızda daha ciddi arıza problemlerine yol açabilirsiniz. Klimanın çalışma performansındaki düşüş klimanın kullanımına ve bulunduğu konuma göre de değişebilir. Klimanızı konumlandırdığınız alan da oldukça önemlidir.

Airfel Klima Neden Isıtmaz Çözümü

  • Klimanın hava gazının olması gerekenden az olması durumunda istenilen sıcak hava üfleme performansını göstermeyecektir.
  • İç ünitenin aylık periyotlarla temizlenmemesi durumunda sıcak havanın üflenmemesi iç kısımda bulunan toz ve kirden kaynaklı olabilir. Temizlenmeme durumunda hava yolunu tıkar ve istenilen performansı göstermez.
  • Klima kumandasının bozuk olması durumunda istediğiniz komutu yerine getirmeyebilir. Bu durumda yedek bir kumanda temin etmeniz gerekecektir.
  • Klimanın sinyal borusunda herhangi bir ezilme kopma ve benzeri durumların ortaya çıkması hava üfleme performansını etkiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close

Son Arızaları

Call Now Button444 78 56